Torna Freze Kaynak

Read this awesome post

Oil Refinery, Chemical & Petrochemical plant abstract at night.

Torna freze kaynak makinesi, çok amaçlı sanayide sıklıkla kullanılan ve özellikle tornacı işlerinde kullanılan çok yönlü bir makinadır. Genellikle farklı özel tekniklerin ortak bir noktası olarak görülür ve tahrikli delme, kaynak, freze, testere, kesme ve diğer yöntemler ile kullanılır. Torna freze kaynak makineleri, genellikle ekstrüzyon, şekillendirme, sıvama, dövme ve diğer aşamalarda temel çalışmalar yapmak için kullanılır.

Torna freze kaynak makinelerinin tek parçadan parçalara ayrılması mekanik bir prosedür olduğundan, bu makinelerin neredeyse tüm üretim tesislerinde bulunması gerekir. Torna freze kaynak makineleri aynı zamanda değerli metallerden barlar yapmak ve çeşitli silindirik profiller elde etmek için de kullanılabilir. Bu makinenin özelliklerine bağlı olarak; dövme, matkaplama, taşlama, mil engellemesi ve diğer uygulamalar da gerçekleştirilebilir.

Torna freze kaynak makineleri, tahrikli ve stantlardan oluşur. Tahrikli cihazlar, bu makinenin bir parçası olup iş parçalarının hareket edebilmesini sağlar. Torna freze kaynak makinesinde tahrikli cihazlar; İleri, Geri, Sağa ve Sola taraflardaki hareketi denetlemek için meydana gelen durdurma üniteleri olacaktır. Stantlar ise makinenin mantar kolu ile iş parçası arasında aracı olarak kullanılmaktadır. Torna freze kaynak makinelerinde tahrikli cihazlar iş parçalarının manevralarını gerçekleştirmek için kullanılırken, stantlar ise makinenin iş parçasıyla doğrudan etkileşim halinde olmasını sağladığından, bu makinenin hassasiyet seviyesini arttırmada önemli rol oynar.

Torna freze kaynak makineleri çeşitli malzemeler üzerinde kesebilir veya delme yapabilir. Bir makinenin belirli malzeme seviyesine ulaşmayı başarması için; malzemelerde sertlik, kopma noktası ve diğer fiziksel özellikler göz önünde tutulmalıdır. Aksi takdirde çabuk dolgunluk ya da malzemede deformasyon gibi sorunlar yaşanabilir. Bu zorluk sebebiyle, bu makinenin kullanım alanları çok geniştir. Buradan çok sayıda endüstriyel prosese başlayarak herkes tarafından rahatlıkla kullanıma sunulabilir.
Bize ulaşın

Bir cevap yazın