Tenisçi Olmanın Adımları

Read this awesome post

NEW YORK, NEW YORK - SEPTEMBER 8: A general view of Serena Williams of the United States and Naomi Osaka of Japan at the 2018 US Open at the USTA Billie Jean King National Tennis Center on September 8, 2018 in the Flushing neighborhood of the Queens borough of New York City. (Benjamin Solomon/Getty Images)

Tenisçi Olmanın Adımları

Tenis, tüm dünyada oynanan popüler bir spordur. Ancak, Hindistan’da çok yaygın bir oyun değil. Bunun nedeni, çoğu Hintlinin tenis oynama deneyimi olmamasıdır. Tenis oynamak istiyorsanız, nasıl yapacağınızı öğrenmeniz gerekir. İşte nasıl tenisçi olunacağına dair bazı ipuçları! Tenis raketleri bu sürecin en önemli ekipmanları konumunda ilk sırada yer almıyor.

Tenis, raketinizle topa vurmayı ve puan toplamayı içeren hızlı hareket eden bir oyundur. Oyunun adı, sporun orijinal ekipmanından geliyor: bir raket ve top. Bu oyun için saha 25 metre uzunluğunda ve 70 metre genişliğinde dikdörtgen şeklindedir. Tenis oynamak için en azından kısmi atletik becerilere ve iyi zihinsel becerilere ihtiyacınız olacak. Ayrıca sahada nereye gideceğinizi ve topa vururken hangi pozisyonu alacağınızı da bilmeniz gerekir. Tenis ayakkabıları tenisçilere özel olanaklar sağlayan ayakkabılardır.

Nasıl Tenisçi Olurum?

Tenis oynamak için, iyi ayak hareketlerine ve saha hissine ihtiyacınız olacak. Ayrıca tenis çok fazla antrenman ve antrenman gerektirdiğinden sabra ihtiyacınız olacak. Son olarak, tenis rekabetçi bir oyun olduğu ve başarısızlıklar yaygın olduğu için konsantrasyonu öğrenmeniz gerekecek. Sonuç olarak, bir tenis oyuncusu olmak özveri, sıkı çalışma ve zihinsel dayanıklılık gerektirir.

Oyun aynı anda birden fazla oyuncunun ilerlemesini gerektirdiğinden, tenis oynarken iyi bir ayak pedalına ihtiyacınız olacak. Ayrıca sahada ilerlerken topu izlemek zorunda kalacağınız için iyi bir vizyona da ihtiyacınız olacak. Topa vururken bileğinizin düz olduğundan ve dirseğinizin yanınıza sabitlendiğinden emin olmalısınız. Topu geri döndürmek için dizlerinizi hafifçe bükmeli ve bacaklarınızı geriye doğru sallarken ayaklarınızla ileriye doğru sürmelisiniz. Tenis çantaları ekipman koyma konusunda etkilidir.

Tenis oynamayı öğrenmek için öncelikle pratik yapmak için uygun bir yer seçmelisiniz. Ardından, bedeninize ve güç seviyenize uygun bir tenis raketi seçmelisiniz. Ayrıca, çim veya toprak kortlarda veya halı kaplı kortlarda oynamak için uygun ayakkabılara sahip olmanız gerekir, çünkü bunlar hem kapalı kortlar hem de açık kortlar (çim kortlar dahil) içindir. Ayrıca hafif veya ağır giysiler gibi farklı hava koşullarında oynamak için uygun giysilere sahip olmalısınız.

Bir cevap yazın