Seyahatsiz Duty Free Alışveriş Yapmak Mümkün Mü

Read this awesome post

Seyahatsiz Duty Free Alışveriş Yapmak Mümkün Mü?

Gümrük vergisi olmaksızın alışveriş yapmak kulağa oldukça hoş gelmektedir. Nitekim gümrük vergilerinin oranı düşünüldüğünde söz konusu fiyatların oldukça uygun olması beklenen bir durumdur. Havaalanında yer alan duty free mağazalar gümrük vergisi olmaksızın satış yapmaktadır. Ürün gruplarının çoğunluğunda vergiden muafiyet söz konusudur. Ancak belli başlı ürünler için minimum da olsa vergi oranı uygulanmaktadır. Duty free mağazalarla ilgili yurtdışı seyahati olmaksızın alışveriş yapmak mümkün değildir. Bu alışverişlerde çeşitli ölüm grupları olmakla birlikte tütün grupları oldukça dikkat çekicidir. Sıklıkla tercih edilen ürün grupları arasında yer alan tütün ürünleri arasında Marlboro Double Fusion Summer iyi bir satış oranına sahiptir. Bahsi geçen duty free mağazalarda seyahat olmaksızın alışveriş yapabilmek online platformda mümkündür.

Duty free mağazaları pek çok kimse için oldukça avantajlı bir alışveriş imkânı sağlamaktadır. Diğer taraftan insanların bu şekilde bilmesi için hava yolları ellerinden gelen her şeyi yapmaktadır. Ancak reelde durum hiç de bahsedildiği gibi değildir. Vergi muafiyeti olduğunu ifade ettikleri ürünlerin asıl fiyatları normalden çok çok daha yüksek fiyatlardır. Bu açıdan çıkılan veya giriş yapılan ülke parasının kuru ile alakalı değişimlerde hiç de avantajlı bir durum ortaya çıkarmaz. Örneğin bir duty free mağazasında Djarum Black markalı sigara giriş yapılacak olan ülkenin parasına göre daha yüksek kurdan satılıyor olabilir. Bu açıdan kur farklarının yapılan alışverişlerde oldukça önemli tutarlar ile ölçülen zararlara sebebiyet vermesi oldukça olağan bir durumdur. Bu sebeple yapılan alışveriş hiç de mantıklı olmayacaktır.

Duty free mağazalar sundukları fiyatlar ve bulundurdukları ürün gruplarıyla iyi bir alışveriş deneyimi yaşatmamaktadır. Bilakis daha fazla zararla mağazalardan çıkmak mümkündür. Bu sebeple online platformlarda herhangi bir seyahat gerekmeksizin yapılan duty free alışverişler çok çok daha iyi bir alışveriş imkânı sağlar. Online mağazalarda duty free alışverişler piyasa fiyatlarının da altında seyretmektedir. Bu anlamda Captain Black marka sigara için ödenen tutarın perakende satışta önemli ölçüde uyguna geldiğini söyleyebiliriz. Online duty free mağaza deneyimi pek çok anlamda kişiler için daha uygun bir alışveriş imkanı sağlamaktadır.

Bir cevap yazın