Raket Sertliği Ile İlgili Bilgiler

Read this awesome post

Bütün spor dalları için mevcut ekipmanların önemi oyuna ve oyuncuya sağladığı etki ile ölçülmektedir. Bu açıdan envanter noktasında gelişmiş özellikli spor dalları ön plana çıkmaktadır. Bu örneğe uygun alternatifler arasında tenis önemli bir yere sahiptir. Söz konusu sporun en önemli materyalleri; tenis raketi ve tenis topudur. Bu noktada en önemli etkiyi oluşturması sebebiyle tenis raketi ile ilgili birçok farklı detay dikkat çekmektedir. Raket sertliği olgusu da bunlar arasında yer almaktadır. Söz konusu olgu hakkında doğru bilinen pek çok yanlış olduğunu ifade etmek önceliklidir. Diğer taraftan oyun konusunda ne denli efektif olduğu da ayrıca önem taşır.

Tenis raketleri farklı elementlerden müteşekkildir. Bu noktada birden fazla elementin tenis raketi performansında inanılmaz bir etkiyi ortaya çıkardığını söyleyebiliriz. Bir raketten maksimum derecede randıman almak amacıyla dikkat edilmesi gereken en önemli detaylar arasında stifness adı verilen raket sertliği özelliği de yer almaktadır. Bu konuyla ilgili atıf yapılabilecek element kordajdır. Kordaj yapısı ve özellikleriyle benzer şekilde raket sertliğini daha iyi anlamak mümkün olabilir. Burada ifade edilen sertlik raketin kafa kısmının çerçevesinde aranan özelliktir. Burada ortaya çıkan farklılık topa vuruşun kuvveti noktasında kontrol sağlamaktır.

Tenis raketleri birçok farklı elementin etkisine dayanarak güç, hız ve manevra noktalarında farklı performanslar sergileyebilir. Bu açıdan raket sertliği, güç ve kontrol üzerinde önemli bir etki ortaya çıkarmaktadır. Esnek bir raketin topun hızını absorbe ettiğini söyleyebiliriz. Bu açıdan daha kontrollü bir vuruş ortaya çıkabilir. Diğer taraftan bu esneklik gücü de absorbe edeceği için daha yavaş topların çıkarılmasına da sebebiyet verecektir. Bu sebeple esnek raketler için kontrol raketi benzetmesi yapmak oldukça doğrudur. Yanı sıra raket sertliği belirli bir seviyenin üzerinde olan raketlerde ise kontrolün daha zor sağlandığını ifade etmek gerekir. Ancak bu raketlerdeki avantaj durumu ise daha güçlü atışlar sağlayabilmektir. Bu açıdan 61-68 arası değerdeki raketler orta sertliktedir. Daha ziyade performans oyuncuları bu değerleri tercih etmektedir. Genel referans aralığı ise 60 ve 69 arasında ifade edilmektedir.

Bir cevap yazın