Hurda Deposu Nerelerde Bulunur

Read this awesome post

Hurdacılık sektöründe çalışmak için iki seçenek vardır. Bunlar, hurda toplama ve hurda bayilerinden alıp ve fabrikalara satmaktır. Bu iki sektör, hurda metal endüstrisinde iki farklı yoldur. Bunun için ilk olarak tek bir hurda ile çalışmak isteyip istemediğinize karar vermelisiniz. Ayrıca farklı hurda türleri alıp satmak mı istediğinize de karar vermeniz gerekir.

Metal hurdası, hurda endüstrisinde en çok geri dönüştürülen hurda türüdür. Metal hurda geri dönüşümü, ticari hurdametal şirketleri için önemli ve gerekli bir alandır. Bu açıdan hurda depoları hurda metal geri dönüşümünü çok ciddiye almakla birlikte kağıt, plastik, cam ve ipliğin geri dönüşümünü de tercih etmektedir. Bu açıdan hurda topladıktan sonra hurda deposunda bu hurdaları saklayabilirsiniz. Ardından sıralanan iki seçenekten biri ile hurdacılık sektöründe para kazanabilirsiniz.

Hurda Tesissi Kurmak

Hurda işleri her ne kadar kârlı gibi görünsede zahmet ve zorluklar içermektedir. İster depo üzerinden hizmet veren olsun yada sokak hurdacısı olsun iki türlüde zorlu bir meslektir. Eğer hurda deposu değil de hurda tesisi kurmak isterseniz. Bu konuda bilmeniz gereken bazı detaylar vardır. Bunlardan bazıları şu şekilde sıralanabilir:

  • Drenaj sistemi olan bir su yolu sistemi kurmanız gerekir.
  • Hurda tesisini dışarıdan görülemeyecek şekilde mühürlenmelidir.
  • Sahasındaki zemin geçirgen olmayan bir maddeden yapılmış olmalıdır. Bunun sebebi ise, atık posasının toprağa karışmasını önlemektir.
  • İşyerinde çalışmayan kişilerin girmesine izin verilmemelidir.
  • Radyasyon kullanan binalarda radyasyon ölçüm cihazlarının kurulması zorunludur.
  • Çöp tenekesi kullanılmalıdır. Farklı atık türleri farklı tenekelere yerleştirilmelidir.

Yukarıda sıralanan faktörleri göz önünde bulundurduktan sonra ise hurda tesisi açabilirsiniz. Hurda deposu bulabilmek için ise yaşadığınız bölgedeki hurdacılardan bilgi alabilirsiniz.

Hangi Hurda Para Eder?

Hurda çeşitleri arasında kilosuna göre fiyatı yüksek olan bir çok çeşit vardır. Bakır hurda, sarı hurda, kablo hurdası fiyatları yüksek olan hurdalardır. Demir doğada çok bulunduğundan dolayı kilo fiyatı diğer hurda türlerine göre daha düşüktür. Hurda depoları ve tesisleri alım yaparken madenin türüne göre fiyat belirlemektedir. Hangi hurda para edersorusunun net cevabını hurda bordası üzerinden günkü değer artışlarında görebilirsiniz. 

Bir cevap yazın