Elektronik Sigara Neden Bu Kadar Sık Tercih Ediliyor

Read this awesome post

Elektronik Sigara Neden Bu Kadar Sık Tercih Ediliyor?

IQOS elektronik sigara toplam iki kısımdan oluşan ve kullanıcıya sanki gerçek bir sigara içiyormuş deneyimi yaşatmayı amaçlayan cihazdır. Herhangi bir şekilde yanma reaksiyonu gerçekleşmediği için ortama zararlı madde salınımı son derece az olan cihaz, son zamanların en sık tercih edilen ürünlerinden bir tanesidir. Bu kadar sık tercih ediliyor olmasının alında yatan temel sebep ise normal tütün ürünlerinin kullanımını kullanıcıya bıraktırması ya da en azından en aza indirgemesidir.

Elektronik Sigara Nasıl Çalışır?

JuulPol elektronik sigara temel olarak iki kısımdan meydan gelen bir cihazdır. Bu kısımlardan ilki diğer elektronik cihazlarında çalışmasında önemli rolü olan ve cihazlara güç sağlayan batarya kısmıdır. Batarya kısmı diğer elektronik cihazlardan farlı bir şekilde çalışmaz. Cihazın ikinci kısmı ise atomizerdir. Bu kısım birçok farklı parçanın bir araya gelmesi neticesinde meydan gelir. Bu parçalar ise sırasıyla şu şekilde sıralanabilir;

  • Dirençli tel
  • Pamuk
  • Likit tankı
  • Bobin
  • Ağızlık

IQOS Likit tankında farklı maddelerden elde edilen ve kullanıcıya farklı lezzetler sunmayı amaçlayan likit bulunur. Dirençli tel etrafında sarılı bulunan pamuk ise likiti emmektedir. Bobin ise bataryadan gelen enerjiyi dirençli tele aktarır. Bu şekilde tel ısınır. Isınan dirençli tel etrafında sarılı olan pamuk tarafından emilen likiti iyonize ederek buhar haline getirir. Kullanıcı ise ağızlık kısmından bu buharı içine çeker.

Elektronik Sigara Normal Sigaraya Göre Sağlıklı Mı?

Yapılan araştırmalar Jull Pod elektronik sigaranın, norma sigaraya oranla hem kullanıcı hem de çevre için daha sağlıklı olduğunu şüpheye mahal bırakmayacak şekilde ispatlamıştır. Normal sigarada yanma reaksiyonu neticesinde meydana gelen duman sağlık açısından birçok tehlikeli maddeyi taşır. Elektronik sigarada ise yanma reaksiyonu olmamasından kaynaklı olarak herhangi bir duman oluşmaz.

Isınma işlemi esnasında oluşan buhar ise normal sigara ile mukayese edilemeyecek kadar zararsızdır. Bunun yanında elektronik sigaralar size nikotin miktarınızı ayarlama özgürlüğü sağlamaktadır. Yan kullanıcı normal sigarının aksine ne miktarda nikotin tüketmek istediğini kendisi belirler. Juul Pold Elektronik sigara almak istiyorsanız ancak bu konu hakkında yeteri kadar bilgiye sahip değilseniz birtakim.com adresinden detaylı bilgi alabilirisiniz.

Bir cevap yazın