Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi: Futbolumuz da kadınlarımıza

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi: Futbolumuz da kadınlarımıza

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi: Futbolumuz da kadınlarımıza

Beşiktaş ile Vodafone arasında Kadın Futbol Takımı için yeni sponsorluk anlaşması imzalandı. Siyah-beyazlı kulübe 1 yıllık 2 milyon lira gelir getirecek anlaşmaya göre, siyah-beyazlı takımın adı Vodafone Beşiktaş Kadın Futbol Takımı oldu. Sponsorluk için Vodafone Park’ta düzenlenen basın toplantısına Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, Vodafone Türkiye Üst Yöneticisi Engin Aksoy, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin, siyah-beyazlı kulübün yönetim kurulu üyesi Fırat Fidan, Vodafone Beşiktaş Kadın Futbol Takımı Teknik Direktörü Bahar Özgüvenç ve kaptan Başak Gündoğdu katıldı.

ÇEBİ: FUTBOLUMUZ DA SİZLERE EMANET

Başkan Ahmet Nur Çebi toplantıda yaptığı konuşmada, “Erkekler ve kadınların Süper Lig’de temsilcisi olan tek kulüp Beşiktaş. Böyle bir günün kuruluş günümüze gelmesi de çok hoş olmuş. Kadınlarımızla gurur duyuyoruz. Anamız, bacımız, kızımız, her şeyimizsiniz. Ülke ve ailelerimizden sonra futbolumuz da sizlere emanet” ifadelerini kullandı.

Çebi, “Vodafone’la yakın akraba olduk. İlişkilerimiz bitecek gibi durmuyor. Bize her zaman destek verdiler. Stadın yapımındaki katkılarından dolayı bir kez daha teşekkür ediyoruz” dedi.

Kadın futbolunun önemine dikkat çeken Başkan Çebi, “Rakiplerimiz bizim için kıymetli. Onların da kadın futbol takımı kurması konusunda istekliyim ve gerekli girişimleri yapacağım. Kadınlarımızın ne kadar güçlü olduğunu göstermek bizim için keyif olacak. Galatasaray ve Fenerbahçe’yi de bekliyoruz. Erkeklerde nasıl altyapımız varsa kadın takımı için de planlarımız var. Kulübün marka değeri için de bunu çok istiyorum” diye konuştu.

AKSOY: CİNSİYETÇİ YAPININ DEĞİŞMESİ GEREKİYOR

Vodafone Türkiye CEO’su Engin Aksoy ise toplum ve spordaki cinsiyetçi yapının değişmesi gerektiğini vurguladı. Aksoy, şunları kaydetti:

“Futbolda ‘Ben Varım’ diyen kadın sporcuları destekliyoruz. ‘Kadınlar futbol oynayamaz’ şeklindeki bilinçsiz önyargı, yıllarca kadınları futboldan uzak tuttu. Toplumda yerleşik olan ve spora da yansıyan bu cinsiyetçi yapının değişmesi gerekiyor. Toplumun genelinde erkeklere biçilmiş rol tanımlarında kadınların da yerinin olduğuna ve bunun cesaretle ön plana çıkarılması gerektiğine yürekten inanıyoruz. Vodafone Beşiktaş Kadın Futbol Takımı, futbolun cinsiyeti olmadığının en güzel ispatı. Üst üste aldıkları şampiyonluklarla, toplumsal cinsiyet yargılarını futbol sahasında kırmayı başardılar. Vodafone olarak, Beşiktaş Kadın Futbol Takımı’na isim ve göğüs sponsoru olmaktan gurur duyuyoruz. Tüm spor branşlarında olduğu gibi futbolda da kadınların varlığını desteklemek ve artırmak hepimizin görevi. Kadın futboluna desteğimizi sürdürülebilir bir yapıda devam ettirmek istiyoruz. Bu değerli iş birliği için Sayın Başkan nezdinde tüm Beşiktaş camiasına bir kez daha teşekkür ediyoruz.”

Engin Aksoy ayrıca daha önce yaptıkları Geleceğin Kara Kartalları projesinin kadınlar için de uygulanabileceğini bildirdi.

FİDAN: KADIN İSTİHDAMINA DA DESTEK VERİYORUZ

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin, Beşiktaş Kadın Futbol Takımı’nın birçok kadına ilham olacağını söylerken, Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi Fırat Fidan ise kadın istihdamına da destek verdiklerini belirterek şöyle konuştu:

“Sadece kadın futbolculara değil kadın istihdamına da destek veriyoruz. Futbolu geliştirmek ve rekabeti sağlamak adına ezeli rakiplerimizin de kadın futbolu takımı kurmasını istiyoruz. Sadece Beşiktaş için değil milli takım için de önemli bir kaynağız. Bu sene 16 sporcumuz A takım ve genç milli takımda oynamakta. Kadınlara önem veren bir başkanımız var. Kadın istihdamına ve futbola önem verilirse Türk futbolu adına gelişim sağlanacağını düşünüyorum.”

ÖZGÜVENÇ: KADIN SUSTURULAMAZ

Beşiktaş Kadın Futbol Takımı Teknik Direktörü Bahar Özgüvenç ise “Göreve geldiğimden beri Beşiktaş ailesi yakın ve samimi hava gösterdiler. Başkanımıza ve eşine verdiği değerden ötürü teşekkür ediyorum. Kadın her yerde olmalı ve konuşmalı. Kadın susturulamaz. Beşiktaş bu özgürlüğü sağladığı için onur ve şeref duyuyorum” şeklinde konuştu.

Takım kaptanı Başak Gündoğdu da kendilerine katkı sunanlara teşekkür etti, desteğe şampiyonlukla cevap vereceklerini söyledi.

Kaynak: bircokicerik.com

Bir cevap yazın